Mariola Kowalska Lublin

O mnie

Witaj,
Nazywam się Mariola Ewa Kowalska jestem Osobistą Stylistką.

Dlaczego nią zostałam?

Ponieważ uwielbiam dobierać ubrania i łączyć je ze sobą, kreować Twój wizerunek poprzez ukazanie twoich zalet i skorygowanie wad. Uwielbiam ubierać innych!

Odkąd pamiętam, obserwując ludzi na ulicy zastanawiałam się na kogo się kreują. Oczyma wyobraźni widziałam w czym prezentowaliby by się korzystniej i czuli pewniej. Źle dopasowany strój, pomięta koszula, zbyt długie i szerokie spodnie – to wszystko przez brak czasu, codzienną gonitwę wywołaną presją, obawą przed zmianami lub po prostu przed tym ” co ludzie powiedzą”. Ważne jest, abyś był świadomy swojej wartość i doceniał chęć zmiany jako otwarcie nowych drzwi na Twojej drodze życiowej.

Jak do tego doszło?

Hmm…

Zatrudniłam się jako sprzedawca w salonie znanej włoskiej marki, po nie długim czasie zostałam kierownikiem. Wraz z awansem otworzyły się przede mną nowe możliwości w postaci szkoleń modowych, produktowych etc. Zdobyta wiedza, wyczucie gustu, chęć samodoskonalenia a także pozytywny odbiór przez klienta utwierdziły mnie w przeświadczeniu, że podążam właściwą drogą.

Doradca wizerunkowy

Kolejnym etapem na drodze zawodowej było zarządzanie salonem mody męskiej znanej francuskiej marki. Panowie zaczęli zabiegać o to abym osobiście kreowała ich wizerunek, zadawali pytania o porady stylistyczne, dbanie i pielęgnację posiadanego asortymentu, bądź polecenie dobrego krawca, barber, kosmetyczki.

Wtedy postanowiłam, że będę pomagała innym dobrze się ubierać, dobierać ubrania, łączyć je ze sobą, pokazywać jak robić przemyślane zakupy i nie zakładać przypadkowych ubrań. Edukować klientów o tym jak dbać o swoje ubrania, pielęgnować dla lepszej żywotności tkanin. Uważam że to jak wyglądamy, wpływa na nasze samopoczucie oraz odbiór naszej postaci przez innych.

Co robię teraz?

Rozwijam węzeł ze źle związanego krawata…

Co to znaczy? Po prostu tworzę coś na nowo uwzględniając, że posiadasz ten Twój ulubiony krawat. Nie zdajesz sobie sprawy, iż przy okrągłej twarzy i krótkiej szyi węzeł Windsor nie jest dla ciebie odpowiedni. Dlatego pojawiam się ja poprawiam Twój węzeł… Budując tym samym Twój nowy wzmocniony wizerunek.

Teraz kiedy pracuję z Tobą mam ogromną satysfakcję, kiedy podczas zakupów czy przeglądów szafy widzę, jak wypinasz dumą klatkę piersiową, nabierasz pewności siebie. Podczas przeglądu szafy, przymierzasz swoje stare ubrania, w nowych połączeniach, jesteś zaskoczony, że tak można to łączyć i szczęśliwy, że masz w szafie tyle dobrych i pasujących do nich stylizacji. Pamiętaj również, iż stylistyka niestety musi odrzucić niepasujące części garderoby, czyli 5 sweter od teściowej na gwiazdkę, koszula w dziwne pomarańczowe palmy od kochanej żony oraz sandały noszone ze skarpetą frota.

Dlatego mam poczucie samorealizacji i własnego rozwoju Dzięki Tobie!!!
W mojej pracy najważniejsze jest słuchanie klienta, aby idealnie zrozumieć jego potrzeby i oczekiwania. Charakteryzując Twój indywidualizm zakupowy, chęć wyróżnienia się, podążanie za modą, chcę aby dobrze dobrany strój dodawał Ci energii, siły i pewności siebie!

Resztę mojego scenariusza cały czas się piszę, nie należy się zbytnio reklamować,
ważniejsze abyś TY mnie reklamował…

Mariola Kowalska